BREAKING NEWS

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset
x
BREAKING NEWS

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për këshilltarë, do bëni fushatë me Berishën? Gazment Bardhi habit me përgjigjen

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për
x
BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x

Bota

Armë bërthamore? Kontrolli në pronën e Trump, zbardhet arsyeja pse agjentët e FBI zbarkuan në banesën e ish presidentit, flet kryeprokurori që dha urdhrin

Armë bërthamore? Kontrolli në pronën e Trump, zbardhet

Zbardhen të tjera detaje të reja për bastisjen e shtëpisë së ish presidentit Donald Trump. FBI u përpoq të zbulonte dokumente të klasifikuara të lidhura me armë bërthamore, mes objekteve të tjera, ku kontrolloi shtëpinë e ish-presidentit Trump në Florida.

Ndërkohë, kryeprokurori Merrick Garland deklaroi se kishte “aprovuar personalisht” bastisjen e kompleksit “Mar a Lago”, të ish-kreut të shtetit.

“Së pari, personalisht aprovova vendimin për një mandat kontrolli. Së dyti, departamenti nuk i merr vendime të tilla lehtë. Aty ku është e mundur është praktikë standarde të kërkohen mjete më pak ndërhyrëse për të bërë kontrolle dhe për të shtrirë në mënyrë të ngushtë çdo kërkim që merret”, u shpreh ai.

Sidoqoftë, Departamenti i Drejtësisë nuk e ka publikuar deri tani mtovin e kontrollit, por mandati i publikuar mund ta bëjë një gjë të tillë.

Vetë Trump ka kohë këtë të premte për të kundërshtuar publikimin e tij, ose t’i publikojë detajet personalisht.

Kontrolli i së hënës i ushtruar nga FBI mendohet se është bërë në kuadër të një hetimi për të zbardhur nëse ish-presidenti ka marrë dokumente të klasifikuara nga Shtëpia e Bardhë.