BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Bota

“Armëpushimi nuk mjafton”, zyrtari i lartë gjerman i jep shpresë Ukrainës

“Armëpushimi nuk mjafton”, zyrtari i lartë gjerman i jep

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit të Gjermanisë, Michael Roth ka folur në një takim me gazetarët gjatë vizitës së tij në Romë, ku i ka dhënë shpresë Ukrainës se Bashkimi Evropian do t’i japë statusin kandidat.

"Jam i irrituar nga debati për armëpushimin në Ukrainë. Një armëpushim nuk mjafton, ai duhet të shoqërohet me tërheqjen e trupave ruse nga Ukraina. Ukraina duhet të fitojë dhe do ta fitojë këtë luftë. Kjo do të thotë se Rusia do të duhet të respektojë territorialitetin dhe integritetin e këtij vendi dhe fakti që ka mundësi të bëhet anëtar i BE-së”, tha Roth.

 

Më të lexuarat