BREAKING NEWS

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të Politikave, Murrizi ia numëron ‘një për një’ Bashës: Nuk isha as pjesë e GOPIT. Spurdhjak, s’ke b*** për…

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të
x

Bota

“Armiku publik numër një”, OBSH-ja tërheq vëmendjen për të ardhmen thelbësore të veprimeve kundrejt virusit

“Armiku publik numër një”, OBSH-ja tërheq

Duke e quajtur pandeminë e koronavirusit "Armiku publik numri një", zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetit paralajmëruan mos të shkatërrohet një dritare e ngushtuar e mundësive për vendet dhe qytetarët e tyre, për të kufizuar numrin përfundimtar të vdekjeve, duke ndërmarrë veprime agresive për të ngadalësuar përhapjen e virusit.

"Është një virus i rrezikshëm. Ne i kemi thënë botës, dritarja e mundësive po ngushtohet dhe koha për të vepruar ishte në të vërtetë më shumë se një muaj më parë, dy muaj më parë”, tha shefi i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus.

"Pandemia vazhdon të ketë një numër masiv. Ne kemi kapërcyer shumë pandemi dhe kriza më parë. Do ta kapërcejmë edhe këtë. Çështja është sa i madh do të jetë çmimi që do të paguajmë”, -tha Ghebreyesus.