BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Bota

Arrestohet protestuesja, i vodhi laptopin kryetares së Dhomës së SHBA-së në Kongres, synonte të ia shiste inteligjencës ruse! Zbardhet plani që kishte

Arrestohet protestuesja, i vodhi laptopin kryetares së Dhomës së

Autoritetet federale amerikane kanë arrestuar një grua me dyshimin për vjedhjen e një laptopi nga zyra e kryetares së Dhomës së SHBA-së. Nancy Pelosi gjatë trazirave në Kongres.

Riley June Williams u arrestua të hënën, konfirmoi një zyrtar i Departamentit të Drejtësisë.

Byroja Federale e Hetimit (FBI) nuk e akuzoi Williamsin për vjedhje, por për bastistje të Kongresit.

Në një videokamerë është parë se si ajo ka marrë një llaptop dhe atë ka tentuar t’ia shiste shërbimit inteligjent rus.

Plani ka dështuar për shkak të intervenimit të shpejt të FBI-ajt.