BREAKING NEWS

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/ Spartak Ngjela shpërthen ndaj kryeministrit: Franca gjithmonë ka qenë kundër territorit shqiptar, ç’ punë ka me...

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe akuzon Albin Kurtin, irritohen kosovarët dhe kërkojnë shpalljen “non grata” si armik i shqiptarëve për interesat e serbëve

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri/ KFOR zbulon kush fshihej pas protestave të dhunshme në Zveçan dhe i bën thirrjen e fortë Serbisë

Tensionet në Veri/ KFOR zbulon kush fshihej pas protestave të dhunshme
x
BREAKING NEWS

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës për të penguar Lulzim Bashën që të marrë drejtimin e selisë blu, zbardhen prapaskenat nga mbledhja e Kryesisë së PD

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës
x
BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x
BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x

Bota

Arrestohet trafikanti 32-vjeçar, u mori jetën 27 emigrantëve me gomone për "ëndrrën angleze”

Arrestohet trafikanti 32-vjeçar, u mori jetën 27 emigrantëve me

“Ëndrra angleze” ka qenë fatale për 27 emigrantë, të cilët ishin nisur me gomone drejt Mbretërisë së Bashkuar.

Lidhur me këtë ngjarje është arrestuar Harem Ahmed Abwbaker, 32 vjeç u arrestua në zonën Cheltenham të Gloucestershire rreth orës 6:45 të mëngjesit të sotëm.

Abwbaker u identifikua dhe u gjurmua nga Agjencia Kombëtare e Krimit, e cila ka punuar me autoritetet franceze për të hetuar rrethanat që çuan në vdekjen e 27 personave.

Ai dyshohet të jetë një anëtar i grupit të krimit të organizuar që komplotoi për të transportuar emigrantët në Mbretërinë e Bashkuar me një varkë të vogël.

Kujtojmë se anija u mbyt pasi u largua nga bregu francez, duke çuar në vdekjen e të gjithë, përveç dy prej tyre në bord. Katër persona mbeten të zhdukur, shkruan Daily Mail.

Zëvendësdrejtori i NCA, Craig Turner tha: “Ky është një arrestim i rëndësishëm dhe vjen si pjesë e hetimeve të gjera mbi ngjarjet që çuan në këto vdekje tragjike në Channel”.

“Duke punuar ngushtë me partnerët tanë francezë, ne jemi të vendosur të bëjmë gjithçka që mundemi për të gjetur drejtësi për familjet e atyre që u humbën jetën dhe për të prishur dhe çmontuar rrjetet mizore të krimit të organizuar të përfshirë në kontrabandën e njerëzve.”