BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x

Bota

Arrijnë kulmin tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës, Erdogan paralajmëron lëvizjen e tij të rëndësishme: Shumë shpejt do jem...

Arrijnë kulmin tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës, Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka folur për rrezikun e pushtimit të Ukrainës nga Rusia, duke shprehur gatishmërinë për të ndërmjetësuar. Kështu raporton AA, ndërsa shton se Erdogan është shprehur se Turqia nuk do të lejojë trazira në rajon.

“Ne nuk do të pranojmë trazira në rajon. Ne duam që paqja të mbizotërojë dhe ne jemi të gatshëm ta bëjmë pjesën tonë”, ka thënë Erdogan.

Ky i fundit paralajmëroi se çdo lloj pushtimi ose shpërthimi i luftës përbën një kërcënim të madh për paqen rajonale. Duke vënë theksin te raportet e mira të Turqisë me Rusinë dhe Ukrainën, ai bëri me dije se shumë shpejt do të vizitojë Kievin, por nuk përjashtoi as Moskën.

Rusia ka grumbulluar 100 mijë trupa pranë kufirit me Ukrainën, çka ka rritur shqetësimet e perëndimit për një pushtim të fqinjit të saj ish-sovjetik. Perëndimi po negocion me Rusinë, ndërsa po furnizon me armë Ukrainën. Kremlini ka mohuar se ka në plan të pushtojë Ukrainën.