BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e

Trupi i aktorit brazilian Jefferson Machado i cili qe zhdukur prej janarit, është gjetur në një valixhe druri të varrosur gati 2 metra nën dhe.

Aktori i telenovelave i njohur per rolet e tij në serialin Reis, ishte parë për herë të fundit gjallë më 27 janar.

Dy ditë më vonë, nëna e tij Maria das Dores tregonte se Jefferson i kishte folur per një punë të re për të cilën kishte dhënë intervistë, por kjo kishte qenë hera e fundit që dëgjonte zërin e tij.

Maria nisi të shqetësohej kur nisi të merrte mesazhe teksti nga numri i të birit me gabime drejtshkrimore, dhe më pas kontaktet ndaluan krejtësisht.

Më 9 shkurt Machado u shpall zyrtarisht i zhdukur kur gjashte qentë e tij u gjetën vetëm në shtëpinë e tij në Rio de Janeiro.

Të hënën më 22 maj mbetjet e tij trupore u gjetën nga policia braziliane në një kuti të veshur me çimento, të varrosura në kopshtin e një shtëpie në zonën Campo Grande.

Rrjeti vendas mediatik R7, shkruante se shtëpia ku u gjet trupi i  Jefferson ishte marrë me qera nga një mik i tij, emri i të cilit nuk është publikuar.

Autoritetet thanë se identifikuan trupin nga shenjat e gishtërinjve.

Avokati i familjes së tij Jairo Magalhai Pereira, njoftoi për gjetjen në rrjetet sociale: “Me trishtim njoftojmë ndarjen nga jeta të Jeff Machado, trupi  të cilit u gjet me shenja mbytjeje”.

“Zbulimi na konfronton me dhunën e mizorinë e shoqërisë sonë por ne jemi të motivuar të kërkojmë të vërtetën dhe drejtësinë në raste të tilla të vështira”.

Hetimet sugjerojnë se trupi i të ndjerit ishte gjetur në një bagazh dhe se viktima kishte pasuar vuajtje para vdekjes.

“Përkushtimi im është të gjej të vërtetën e drejtësinë. Është përgjegjësia ime që të gjithë të përfshirë në këtë krim brutal të mbajnë përgjegjësi e të dënohen, dhe që familja e Jeff të gjejë mbështetjen e nevojshme në këtë kohë të vështirë”.