BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Bota

Asambleja e Përgjithshme, kreu i OKB lëshon paralajmërimin e frikshëm: Bota është në një rrezik të madh

Asambleja e Përgjithshme, kreu i OKB lëshon paralajmërimin e

Kreu i Kombeve të Bashkuara paralajmëroi sot se bota është në rrezik të madh. Ai tha se liderët që takohen personalisht për herë të parë në tre vjet duhet të trajtojnë konfliktet dhe katastrofat klimatike, varfërinë dhe pabarazinë – dhe të adresojnë ndarjet midis fuqive të mëdha që është bërë më e thellë që kur Rusia pushtoi Ukrainën.

Në fjalimet dhe vërejtjet që çuan në fillimin e takimit të liderëve të martën, Sekretari i Përgjithshëm, Antonio Guterres përmendi detyrën jo vetëm të shpëtimit të planetit, “i cili është në zjarr”, por edhe të ballafaqimit me Covid-in e vazhdueshëm.

Ai gjithashtu vuri në dukje “mungesën e qasjes në financa për vendet në zhvillim për t’u rikuperuar, një krizë që nuk është parë në një brez” që ka parë humbjen e terrenit për arsimin, shëndetin dhe të drejtat e grave.

Këto deklarata Guterres i bëri në hapjen e mbledhjes vjetore globale të nivelit të lartë të martën.