Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ashton: Zgjedhjet në Ukrainë, janë jetike për të ardhmen

 Ashton: Zgjedhjet në Ukrainë, janë jetike për të ardhmen

Postuar: 12/05/2014 - 13:37

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka thënë se ende shpreson për shenja të shtensionimit të situatës në Ukrainë. Ajo i ka bërë këto komente në prag të samitit të ministrave të Jashtëm të BE-së, për krizën.
 
Duke folur për zgjedhjet presidenciale të 25 majit në Ukrainë, Ashton ka thënë se ato janë një mundësi për ukrainasit që në mënyrë demokratike të zgjedhin presidentin. Zgjedhjet janë jetike për të ardhmen, ka thënë Ashton.
 
Komentet vijnë një ditë pasi pro-rusët në Donjeck dhe Luhansk kanë mbajtur referendumet për vetëvendosje. Kryengritësit në Donjeck kanë thënë se afro 90 për qind e votuesve kanë mbështetur vetëqeverisjen.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min