Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Atentat terrorist ndaj ambasadës amerikane, Forcat speciale ndërhyjnë menjëherë. Çfarë ka ndodhur?

Postuar: 25/06/2019 - 10:00

Sipas një njoftimi të Prokurorisë Federale belge, një shtetas belg, i dyshuar se kërkonte të kryente një sulm kundër ambasadës amerikane në Bruksel, është arrestua nga forcat e policisë.

Po sipas burimit të prokurorisë, i dyshuari ndodhet nën arrest për tentativën për atentat në një kontekst terrorist, duke konfirmuar një informacion të dalë më herët ne median belge.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

“Sulm ne zemër, vdes presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan”. Ky është një lajm që ka qarkulluar në rrjetet sociale, që shkaktoi konfuzion, por që rezultoi të ishte i pavërtetë.

Postuar: 23/07/2019 - 09:54

Një 34-vjeçar, baba i 3 fëmijëve, i ka dhënë fund jetës pasi nuk mundi të merrte përkrahje financ

Postuar: 23/07/2019 - 07:28

Irani njoftoi dje se ka shkatërruar një rrjet me 17 spiunë të rekrutuar CIA amerikane dhe disa pr

Postuar: 22/07/2019 - 21:57

Në Aeroportin Heathrow të Londrës është sekuestruar një sasi floriri me vlerë 4 milionë paund.Mës

Postuar: 22/07/2019 - 20:05

Mediat perëndimore kanë dënuar sot shkatërrimin e dhjetra shtëpive palestineze nga ushtria e Iz

Postuar: 22/07/2019 - 19:55

Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo tha sot se Britania është vetë përgjegjëse për sigurin

Postuar: 22/07/2019 - 19:39

Pjesa më e madhe e Shteteve të Bashkuara ka përjetuar këto ditë një valë nxehtësie që ka shkakt