BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x
BREAKING NEWS

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në gjykatë PD-në, ja çfarë do ndodhë me “Foltoren” pas gjykimit të Apelit

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në
x

Bota

Avioni me 239 pasagjerë në bord u zhduk në mënyrë të mistershme, eksperti habit me deklaratën: E di se ku ka rënë, dyshoj se po ndiqej

Avioni me 239 pasagjerë në bord u zhduk në mënyrë

Një ekspert britanik ka bërë deklaratën e fortë për avionin e zhdukur me 239 pasagjerë. Ai ka ngjallur shpresa se mund të gjendet avioni i rrëzuar Boeing 777 i Malaysia Airlines, i cili u zhduk më 8 mars 2014, që udhëtonte për në Pekin nga Kuala Lumpur, me 239 pasagjerë dhe ekuipazhin.

Eksperti Richard Godfrey thotë se sipas kalkulimeve të tij, është i bindur se avioni ka rënë në oqean, 1933 km në perëndim të Perthit.

Inxhinieri britanik, tepër i aftë në punën e tij, beson se piloti pak para rrëzimit, mund të ketë qenë duke u ndjekur, gjë që dëshmohet nga disa manovra të pazakonta gjatë fluturimit.

Familjet e disa prej pasagjerëve të humbur pohojnë se zhdukja e aeroplanit ishte e qëllimshme dhe se të dashurit e tyre u vranë. Deri më tani, asnjë rrënoja nuk është gjetur, pavarësisht një kërkimi intensiv dhe të specializuar, në një sipërfaqe prej 120,000 metrash katrorë.

Richard përdori një analizë shumë të sofistikuar të Raportuesit të Përhapjes së Sinjalit të Dobët për të gjurmuar 160 “alarme” të veçanta të regjistruara në frekuencat e tij radio për të përcaktuar rrugën e fluturimit të avionit në fjalë dhe vendndodhjen e mundshme të mbetjeve të tij në një zonë të njohur si harku i shtatë.