Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Avioni ndryshon drejtim pasi ekuipazhi e pasagjerët sëmuren nga “rrjedhja kimike”

Postuar: 21/10/2019 - 18:31

Një avion i linjave American Airlines që fluturonte nga Londra drejt SHBA ndryshoi rrugë drejt Iraldnës  pasi rrjedhja e lëngjeve të pastrimit i bëri të ndjehen të sëmurë pasagjerët dhe ekuipazhin.
 
 Avioni ishte nisur drejt Pensylvannia por pilotët u detyruan të bëjnë një ulje të paparashikuar në Dublin.
 
Nuk kishte pasoja për pasagjerët ose ekuipazhin.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 22:26

Gazetari i Middle East Eye ka njoftuar se një kamp refugjatësh është bombarduar ditën e sotme nga forcat ushtarake të regjimit të Bashar Al Assad. Mësohet se 20 refugjatë kanë mbetur të vdekur.

Postuar: 20/11/2019 - 22:06

"Suksesi vjen kur kalon nga dështimi në dështim pa humbur entuziazmin”.

Postuar: 20/11/2019 - 21:02

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përshëndetur propozimin e Gjermanisë për

Postuar: 20/11/2019 - 19:49

Shkencëtarët kanë thënë së fundi se hëna më e madhe e Saturnit ka shumë liqene, male e duna, ka

Postuar: 20/11/2019 - 18:15

Shërbimi i shtypit i marinës ruse tha se kanë nisur manovrat ushtarake të flotës së Detit të Zi

Postuar: 20/11/2019 - 17:11

Mediat e huaja kanë raportuar një ngjarje të rëndë që ka ndodhur ditën e sotme në Oklahoma të SHB

Postuar: 20/11/2019 - 16:18

Rrëfimi fantastik i ish-punonjësit të pastrimit Mickey Carroll për zhdukjen e milionave të llot