BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Bota

Avokatja e Donald Trump deklaron se disponohen prova si u grabitën votat e presidentit nga algoritmet e Dominion

Avokatja e Donald Trump deklaron se disponohen prova si u grabitën votat e

 

E  ftuar në Neësmax TV Greg Kelly Reports, avokatja Sidney Poëell, e cila kryeson ekipin ligjor që heton mashtrimin e zgjedhjeve kundër Presidentit Donald Trump, beson se presidenti fitoi zgjedhjet e 3 nëntorit me 80 miliona vota dhe se ka prova dërrmuese për ta provuar atë.

Vota për Trump ishte aq masive sa i kaloi të gjitha parashikimet, aq sa algoritmet e Dominion nuk mund të funksiononin siç duhej. Kështu që, atyre iu desh të ndalonin numërimin e votave për të gjetur një mënyrë për të "përfunduar votat ose shkatërruar votat për Trump ndërsa bënin vota për Biden".

Avokatja Poëell përsëriti se kompania e programeve Dominion ka një histori të gjatë të mashtrimit elektoral, sepse kjo është pikërisht ajo për të cilën u krijuan.

"Ne kemi prova në rritje të mashtrimit të konsiderueshëm në shumë shtete që hedhin dyshime mbi vlefshmërinë e zgjedhjeve në çdo shtet si në  Nevada, Arizona, Michigan, Ëisconsin, Georgia  dhe shtete të tjera, i tha ajo  Greg Kelly.

Kelly përmendi ligjvënësit liberale,  Elizabeth Ëarren, Amy Klobuchar, të cilët më parë kishin ngritur dyshime për Dominion, por tani i quajti akuzat nga Poëell dhe të tjerët një komplot "të djathtë dhe ekstravagant".

Softueri Smartmatic i siguruar nga Dominion përdoret në të gjithë botën, tha Poëell. Çdo kompani e teknologjisë, çdo kompani e mediave sociale dhe "një bandë e shoqërive globaliste" nuk kanë asnjë shqetësim për të bërë biznes me diktatorë të huaj, duke reflektuar korrupsion të përhapur.

Vini re se në zgjedhjet e 3 nëntorit, numërimet fillestare nuk ishin nga Shtetet e Bashkuara, por nga Barcelona, ??Spanja dhe Frankfurt, Gjermani, në serverat e huaj. Kështu, përfundoi ajo, rezultatet lehtë mund të thuhet se pasqyrojnë "ndërhyrjen e huaj" në zgjedhjet e SHBA.

Dhe ajo që është befasuese, vazhdoi ajo, "është përpjekja e bërë për të parandaluar përhapjen e këtij informacioni".

Mund të  vërtetohet lehtësisht ndërhyrja e huaj" në zgjedhjet e SHBA

Kelly ngriti pyetjen se çfarë mund të ketë ditur Joe Biden për këtë. Mbi të gjitha, ai nuk kishte një fushatë të vërtetë zgjedhore. A ishte i sigurt se mund të fitonte me mjete të tjera?

Poëell raportoi të kishte në zotërimin e saj  deklaratën publike të themeluesit të Dominion që sistemi i tij mund të "modifikojë 1 milion vota në çdo kohë".

Ai gjithashtu përsëriti kërkesën e saj të mëparshme për shkarkimin e menjëhershëm të drejtoreshës së CIA-s Gina Haspel, duke shpjeguar se nuk është e mundur që këto programe të mund të drejtohen nëpër botë pa dijeninë e CIA-s.

Të gjitha vendet i kanë përdorur ato. Pra, në këtë rast, ajo që kemi, tha Poëell, është "ndërhyrja e qeverisë në zgjedhje" kundër "vullnetit të popullit".