BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

Babai vret me thikë djalin 3-vjeçar, dalin detajet tronditëse

Babai vret me thikë djalin 3-vjeçar, dalin detajet tronditëse

Një djalë 3 vjeç dyshohet se është vrarë me thikë nga babai i tij. Trupi i Alexis Vikatos, 3 vjeç, u zbulua në një apartament në Riverwood, në jugperëndim të Sidneit.

Babai i tij, Nathan Vikatos, 45 vjeç, kishte lëndime të rënda me thikë, të cilat policia beson se ishin vetë shkaktuar dhe u dërgua në spitalin St George, ku iu nënshtrua një operacioni urgjent. Ai është akuzuar për vrasjen e dyshuar të djalit të tij dhe refuzoi lirimin me kusht.

Familjarët kanë shprehur tronditjen dhe tmerrin e tyre për vdekjen tragjike të Alexis. Nëna e Alexis, Jessica Marett, vdiq në fillim të vitit 2021 pak pas lindjes. Babai më pas u zhvendos në Bregun Qendror dhe dyshohet se i ndërpreu kontaktet me familjen e gruas.

Elizabeth Risbridge, e cila kujdesej për fëmijën, tha se po përjetonte një dhimbje të madhe.

“Ai më quajti mama, fliste bukur dhe kishte vetëbesim”, tha ajo.

Zonja Risbridger tha se i pëlqente të kujdesej për djalin e ri dhe tregoi se kishte kaluar orë të tëra në plazh me të dhe qenin e saj.

Të afërmit e zonjës Marett po bëjnë thirrje që trupi i Alexis të varroset pranë nënës së tij pasi mësuan për vdekjen e tij tragjike.