BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Bota

Bankierja braktis karrierën dhe kthehet në “dragua”, bën transformimin e frikshëm

Bankierja braktis karrierën dhe kthehet në “dragua”,

Ajo e bëri realitet fantazinë e saj për të ndryshuar trupin, por familja nuk e mbështet. Një ish-bankiere, e cila e kishte ëndërr të mbulonte trupin e saj me tatuazhe dhe pirsing, është kthyer në "dragoin e parë pa gjini në botë".

61-vjeçarja Tiamat Legion Medusa, nga Teksasi, ka kaluar dekadën e fundit të jetës së saj duke iu nënshtruar një transformimi epik. Ajo ndryshoi lëkurën dhe u shndërrua në një "përbindësh mitik".

Bankierja braktis karrierën dhe kthehet në “dragua”,

Në një intervistë me YouTuber Anthony Padilla, Tiamat Legion Medusa shpjegoi se ajo ishte duke punuar si bankiere përpara se të vendoste se donte të largohej.

“Isha në fund të të 40-tave, përpara se të bëhesha kjo që jam... Kisha 79 piercing dhe shumica e tyre ishin të fshehura. Disa prej tyre i kam hequr çdo ditë dhe i kam vendosur sërish, gjë që isha mësuar ta bëja”, shpjegoi Tiamat Legion Medusa.

Megjithatë, ajo ka ëndërruar prej kohësh të shtojë më shumë piercing dhe tatuazhe të dukshme që nuk do ta lejonin të punonte në një bankë. Më pas ajo hoqi dorë nga karriera e saj në financë dhe filloi ëndrrën e dragoit.

Që nga ajo kohë, ajo ka bërë tatuazh në fytyrën e saj, ka çarë gjuhën dhe madje ka shtuar implante briri me vlerë 80,000 dollarë në ballin e saj, por djali i saj nuk e përqafoi këtë ndryshim.