BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Bota

Banorët në ankth/ Del me deklaratë urgjente Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-së: Çfarë do ndodh me copëzat e raketës kur të prekin sipërfaqen e Tokës

Banorët në ankth/ Del me deklaratë urgjente Sekretari i Mbrojtjes

Pritet që gjatë ditës së sotme dhe nesër të bien pjesë të raketës kineze në rruzullin e Tokës.

Ende nuk dihet se ku do të bien pjesët e pakontrolluara të raketës kineze, megjithëse thuhet se ato mund të digjen sapo të prekin atmosferën e Tokës,

“Mbesim me shpresë se do të shkojë në një vend që nuk do ta dëmtojë askënd. Shpresojmë në oqean, ose diku tjetër”, tha Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-së, Lloyd Austin.

Ekspertë të ndryshëm të modelimit të mbetjeve hapësinore tregojnë se të shtunën vonë ose të dielën në mëngjes si moment më të mundshëm të rënies.