BREAKING NEWS

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme të vendit/ Kallëzohen 7 funksionarë publikë në Prokurori. Kush janë zyrtarët e lartë dhe akuzat që rëndojnë mbi to

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme
x

Rajoni

Banorët në panik, tërmeti i fortë godet shtetin fqinj

Banorët në panik, tërmeti i fortë godet shtetin fqinj

Një tërmet me magnitudë 4 gradë të shkallës rihter ka shkundur Jugun e Greqisë pasditen e kësaj të shtunë.

Sipas mediave greke, lëkundjet janë ndjerë rreth orës 16:17 me orën lokale. Lëkundja ishte me thellësi dy kilometra në detin Jon.

Paraprakisht raportohet se tërmeti në fjalë është ndjerë nga njerëzit që banojnë në zonat e jugut të Greqisë, por nuk ka të lënduar apo viktima. Edhe dëmet materiale janë të vogla.

Më të lexuarat