BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Rajoni

Banorët përjetojnë tmerr, shpërthen fabrika e prodhimit të armëve, raportohet për viktima dhe persona të zhdukur / Thyhen xhamat e dritareve të banesave (VIDEO)

Banorët përjetojnë tmerr, shpërthen fabrika e prodhimit

Një shpërthim i fuqishëm ka alarmuar banorët në Leshtane të Beogradit. Mësohet se ka shpërthyer një fabrikë e prodhimit të armëve. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00 të pasdites së sotme dhe nga mediat e huaja raportohet për të paktën 2 viktima.

Gjithashtu raportohet se si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të lënduar edhe 15 persona të tjerë.

Ekipet e kërkim-shpërthimit janë vënë në kërkim të punonjësve të fabrikës EdePro, që prodhojnë armë, të cilët po konsiderohen të zhdukur. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, shpërthimi ishte tepër i fuqishëm dhe u dëgjua në të gjithë zonën. Madje si pasojë e valës shpërthyese u thyen xhamat e disa banesave në Beograd.

Deri më tani ekipet e kërkim shpëtimit kanë mundur të nxjerrin një punonjës të gjallë nga rrënojat, ndërkohë që po vijon puna për shpëtimin e të mbijetuarve të tjerë.