BREAKING NEWS

Dosja e bujshme në SPAK, e zbulon gazetarja e njohur: Ky është kryebashkiaku që mund të “digjet” nga Rama

Dosja e bujshme në SPAK, e zbulon gazetarja e njohur: Ky është
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën
x
BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x

Bota

Bashkimi Evropian “izolon” edhe më shumë Vladimir Putinin, miraton paketën e radhës të sanksioneve për Rusinë

Bashkimi Evropian “izolon” edhe më shumë Vladimir Putinin,

Bashkimi Evropian po izolon edhe më shumë Vladimir Putinin në arenën ndërkombëtare. Sanksionet e hekurta për Carin sa vijnë e shtohen dhe kjo e çon Rusinë në humnerë. Dje BE shtoi 200 individë e subjekte të tjera në listën e sanksioneve dhe të vendosë sanksione kundër tre bankave të tjera ruse në përpjekje për të rritur presionin kundër Moskës. Shefja e Komisionit Evropian renditi shtresat që prekin sanksionet. Sanksionet përfshijnë forcat e armatosura ruse, si dhe oficerë individualë dhe kompani industriale të mbrojtjes, anëtarë të Dumës Shtetërore dhe Këshillit të Federatës, ministra, guvernatorë dhe partitë politike,” tha ajo. Von der Leyen vuri në dukje se ata gjithashtu propozojnë vendosjen e sanksioneve kundër tre bankave të tjera ruse, duke përfshirë një ndalim të plotë transaksioni në Bankën Ruse të Zhvillimit Rajonal. “Dhe së treti, ne duam gjithashtu të vendosim kontrolle dhe kufizime të reja të eksportit. Kjo përfshin kimikate kryesore, agjentë nervorë, elektronikë dhe komponentë IT që mund të përdoren nga makina ruse e luftës,” tha ajo. Ajo njoftoi gjithashtu se kjo paketë synon të shkurtojë aksesin e Rusisë në të gjitha llojet e dronëve dhe mjeteve ajrore pa pilot, pasi ato propozojnë të ndalojnë eksportet e drejtpërdrejta të motorëve të dronëve në Rusi dhe eksportet në çdo vend të tretë si Irani, që mund të furnizojë dronët në Rusi. Paketa përfshin gjithashtu shënjestrimin e makinerisë së propagandës ruse duke hequr katër kanale shtesë nga ajri dhe masa të mëtejshme ekonomike kundër sektorit të energjisë dhe minierave të Rusisë, duke përfshirë ndalimin e investimeve të reja minerare.