BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Ministria bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët, zbardhen detajet e fundit

Çfarë ndodhi? Ministria bën njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

"Bëri spastrimin etnik më të madh të të gjitha kohërave", Berisha ka 'dy fjalë' për Ramën: Nuk guxon të bëjë regjistrimin e popullsisë

"Bëri spastrimin etnik më të madh të të gjitha
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x

Bota

Basketbollistja amerikane kthehet në shtëpi, bëhet shkëmbimi mes SHBA-Rusi, trafikanti i armëve mbërrin në Moskë

Basketbollistja amerikane kthehet në shtëpi, bëhet shkëmbimi

Ylli i basketbollit amerikan, Brittney Griner ka mbërritur të premten në shtëpinë e saj në Teksas, në përfundim të një rrugëtimi të gjatë dhe të mundimshëm.

Ajo u lirua të enjten falë një shkëmbimi me trafikantin rus të armëve Viktor Bout. Griner përballej me vite të shumta burg në Rusi, pasi një gjykatë e Moskës e dënoi atë për trafik droge.

Shkëmbimi i dy të burgosurve ndodhi në Emiratet e Bashkuara Arabe, vend që lehtësoi marrëveshjen mes SHBA dhe Rusisë. Dyshja kaloi pranë njëri-tjetrit kur ndërroi avionë.

Bout ishte dënuar nga një gjykatë amerikane me 25 vjet burg për trafik armësh. Ai u prit në aeroportin e kryeqytetit rus nga familja dhe nga media të shumta.

Administrata amerikane donte të përfshinte në marrëveshje edhe marinsin amerikan Paul Whelan, por nuk ia arriti qëllimit.

Whelan po vuan burgimin në Rusi për akuza të lidhura me spiunazhin. Stafi i presidentit Biden është zotuar se do të vazhdojë përpjekjet për ta kthyer atë në shtëpi.