BREAKING NEWS

Kuvendi bën njoftimin me shumë rëndësi për zgjedhjen e Presidentit. Ja çfarë pritet të ndodhë

Kuvendi bën njoftimin me shumë rëndësi për zgjedhjen e
x
BREAKING NEWS

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e Posaçme merr vendimin për Nuredin Dumanin, pasi ‘zbërtheu’ prapaskenat e errëta të bandave që veprojnë në vendin tonë

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e
x
BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x

Bota

BE jep alarmin: Omicron do të bëhet së shpejti varianti dominues i Covid

BE jep alarmin: Omicron do të bëhet së shpejti varianti dominues

Agjencia e Bashkimit Evropian për Shëndetin Publik (ECDC) ka njoftuar ditën e sotme se varianti Omicron i Covid mund të jetë shkaktari kryesor i më shumë se gjysmës së infektimeve me COVID-19 në Evropë. “Bazuar në modelimin matematikor të kryer nga ECDC, ka indikacione se omicron mund të shkaktojë më shumë se gjysmën e të gjitha infeksioneve SARS-CoV-2 në BE / EEA në muajt e ardhshëm”- tha ECDC në një deklaratë.

Aktualisht nuk ka të dhëna përfundimtare për transmetueshmërinë e Omicron, ndonëse në Europë janë regjistruar disa raste në shtete të ndryshme. Po ashtu, dtën e sotme Jean-François Delfresi, këshilltari kryesor i qeverisë franceze tha se varianti afrikan i Covid, deri në fund të janarit të vitit të ardhshëm mund të bëhet dominues edhe më shumë se varianti Delta.

Më të lexuarat