BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

BE nuk ndalet, i jep goditjen e radhës Rusisë, ja vendimi drastik që pritet të marrë

BE nuk ndalet, i jep goditjen e radhës Rusisë, ja vendimi drastik

Komisioni Europian ka njoftuar një paketë të nëntë të sanksioneve kundër Moskës. Komisioni Evropian propozon të sanksionojë, në paketën e nëntë, 200 rusë të tjerë (përfshirë politikanë dhe oficerë ushtarakë) dhe tre banka ruse. Këtë e ka bërë të ditur presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Paketa e sanksioneve përfshin gjithashtu kufizime në eksportet në Rusi, veçanërisht në lidhje me dronët.

"Rusia vazhdon të sjellë vdekje dhe shkatërrim në Ukrainë. Ne qëndrojmë pranë Ukrainës dhe po e bëjmë Rusinë të paguajë për mizorinë e saj. 8 paketat aktuale të sanksioneve që kemi prezantuar deri më tani janë tashmë të vështira. Sot ne rrisim presionin ndaj Rusisë me një paketë të nëntë ", tha Ursula von der Leyen .