Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

BE propozon fond 13 miliardë euro për mbrojtje dhe siguri

Postuar: 13/06/2018 - 16:35

Komisioni Evropian ka propozuar sot një fond prej 13 miliardë euro për mbrojtjen dhe sigurinë, për herë të parë, për të ndihmuar në forcimin e ushtrive që mbështeten shumë në SHBA.

Qëllimi i fondit për periudhën 2021-2027 është të mbështesë përpjekjet e BE-së për të integruar ushtritë, plane këto të bllokuara që një kohë të gjatë nga Britania e Madhe, për shkak të frikës nga themelimi i një ushtrie të BE-së dhe që të mbrohet nga ekstremistët islamikë dhe Rusia, raporton agjensia e lajmeve Reuters.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 22:18

Një tërmet i fortë ka shkundur Italinë mbrëmjen e sotme. Sipas mediave vendase, epiqendra e tërmetit ka qenë në Molise, me një magnitudë 5.2 ballë e thellësi 9 km në tokë.

Postuar: 16/08/2018 - 21:15

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se as ai e askush tjetër nga pala serbe nuk e

Postuar: 16/08/2018 - 20:55

Një tërmet i fuqishëm ka goditur në Molise të Italisë mbrëmjen e sotme.

Postuar: 16/08/2018 - 20:00

SHBA vazhdojnë trysninë ndaj presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan për të liruar pastorin amerika

Postuar: 16/08/2018 - 19:22

Së paku 22 persona kanë vdekur si pasojë e infeksionit me sëmundjen e kolerës në vendin afrikan N

Postuar: 16/08/2018 - 19:17

Duane Youd mendoi se kishte gjetur zgjidhjen ideale për t’u hakmarrë ndaj bashkëshortes dhe

Postuar: 16/08/2018 - 17:02

“Zjarrfikësit biseduan me mua dhe u përpoqën të më nxjerrin nga rrënoja, por ata nuk e panë