Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befason president serb Vuçiç: Dikur luaja shah me shqiptarët, ishin më të fortët

Postuar: 16/05/2018 - 11:54

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se dikur vazhdimisht luante shah me shqiptarët.

Duke folur në një intervistë, Vuçiç deklaroi se kundërshtarët më të fortë në shah i kishte shqiptarët.

“Gjatë shërbimit ushtarak duke kërkuar kundërshtarë në shah gjithmonë kam hasur në shqiptarë që kanë qenë të vetëmësuar apo kanë lozur me të vjetrit që lozin shah dhe ata kanë qenë gjithmonë kundërshtarët më të fuqishëm dhe këtë e kujtoj gjithmonë”, ka deklaruar Vuçiç.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 16:43

Kazakistani bëri sot një tjetër hap drejt një pasimi pushteti në formë dinastie, teksa e vbija e liderit të dorëhequr një ditë më parë, u emëruar për një post që e bën kandidate për presidencën, një ditë pas dorëheq

Postuar: 20/03/2019 - 16:35

Ministri i brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka bërë një mbrojtje emocionale të politikave t

Postuar: 20/03/2019 - 16:09

Persona të armatosur kanë sulmuar një karvan me kamionë që transportonte karburant uraniumi në

Postuar: 20/03/2019 - 15:59

Seanca parlamentare në Zelandën e Re është hapur sot nga një imam mysliman që lexonte Kuranin.

Postuar: 20/03/2019 - 15:47

Michael Charles Cohen, 49 vjeç, është identifikuar si i dyshuari i armatosur i cili kërkoi para

Postuar: 20/03/2019 - 15:40

Një anije italiane mallrash e nisur për në Brazil, ndërsa mbante rreth 2,000 makina, duke përfs

Postuar: 20/03/2019 - 14:21

Një djalë 5-vjeçar u zhduk gjatë një udhëtimi familjar të dielën, por fatmirësisht u gjet pas 24-