BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Bota

Bëhet "kërdia"/ Sulm me thikë në tren, dy të vrarë dhe të tjerë të plagosur, zbardhen detajet e rënda

Bëhet "kërdia"/ Sulm me thikë në tren, dy të

Dy persona u vranë sot në një sulm me thikë në një tren në Gjermani, tha policia dhe gazeta Welt. Sipas informacioneve të Welt.de gjermane, autoritetet po flasin për shtatë pasagjerë të cilët u plagosën në sulmin në një tren rajonal që drejtonte linjën Kiel-Hamburg, teksa dy vdiqën pak më vonë.

Sipas policisë Schleswig-Holstein, sulmuesi, i cili është arrestuar, është një refugjat nga Siria. Motivet e tij mbeten të paqarta. Sulmi ndodhi në trenin rajonal RE 7 pranë zonës Brockstedt në Schleswig-Holstein. Arsyet e sulmit mbeten të paqarta.

Stacioni mbetet i mbyllur me vendim të Policisë, ndërsa siç njoftoi edhe “Hekurudhat Gjermane” (Deutsche Bahn), ka anulime në kalimin e trenave.