BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Bota

Bën namin asimptomatiku, ngre një qytet të tërë në këmbë, rrezikon sanksione për thyerje të rregullave

Bën namin asimptomatiku, ngre një qytet të tërë në

Pozitiv me koronavirus dhe asimptomatik, por gjithsesi shkon të punojë në një restorant në Bari të Italisë. Protagonisti është një 21-vjeçar, që kur u zbulua, u justifikua duke thënë se kishte frikë se mos humbte vendin e punës. I riu u denoncua për dhunim të detyrimeve të karantinës.

“La Repubblica Bari” shkruan se autoritetet shëndetësore u bënë tamponët kolegëve të të riut dhe punëdhënësin, i cili rrezikon mbylljen e përkohshme të lokalit.

I riu rezultoi pozitiv me koronavirus më 29 maj dhe u vendos në karantinë së bashku me nëntë pjesëtarë të familjes me të cilët jetonte. Kur Guardia di Finanza i shkoi në shtëpi për të verifikuar se ata po respektonin karantinën, 21-vjeçari nuk ndodhej në shtëpi. Pas kërkimeve, i riu u gjet në restorant.

Sipas të dhënave, as punëdhënësi dhe as kolegët e tjerë, të cilët deri tani nuk kanë simptoma, nuk ishin në dijeni se i riu ishte kishte dalë pozitiv. Thuhet se 21-vjeçari nuk ka pas kontakte me klientët.