BREAKING NEWS

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen disa akse rrugore duke filluar nga ora 08:00, ja si do kryhet qarkullimi (Harta)

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x

Bota

Biden do nisë tanke drejt Ukrainës, paralajmërimi i frikshëm nga Trump: Pastaj do dërgojë kokat bërthamore…

Biden do nisë tanke drejt Ukrainës, paralajmërimi i frikshëm

Ish-presidenti Donald Trump, ka komentur vendimin e presidentit të SHBA-së, Joe Biden për të dërguar tanke në Ukrainë.

Trump e ka kritikuar këtë vendim të Bidenit duke thënë se në fillim vijnë tanket, dhe më pas kokat bërthamore.

“Në fillim vijnë tanket, pastaj kokat bërthamore. Ne duhet t’i japim fund kësaj lufte të çmendur tani. Është kaq e lehtë”, shton ai.

Vendimi i Biden për të drguar tanke në Ukrainë pasoi disa javë pas tenksioneve mes aleatëve të Ukrainës. Ai vendosi që të jepte “Ok” për tanket për të treguar se ka një front të bashkuar koalicioni.

Presidenti njoftoi zyrtarisht se Shtetet e Bashkuara po dërgojnë 31 tanke Abrams dhe pajisje të tjera ushtarake në Ukrainë.

“Sot po njoftoj se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 31 tanke Abrams në Ukrainë, ekuivalenti i një batalioni ukrainas,” tha Biden në Shtëpinë e Bardhë në prani të shefit të Pentagonit Lloyd Austin dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken.