BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Bota

Bie Facebook dhe Instagram, mbi 2 mijë raportime deri më tani

Bie Facebook dhe Instagram, mbi 2 mijë raportime deri më tani

Vetëm dy muaj pasi platforma më e madhe e komunikimit online në botë  “Facebook” pati probleme, ditën e sotme janë raportuar sërish ndërprerje nga përdoruesit në të gjithë botën.

Bëhet me dije nga media prestigjoze The Independent, se disa përdorues të Facebook kanë pasur probleme me aksesin në këtë faqe që nga ora 12:30 e pasdites së sotme.

Deri më tani janë regjistruar mbi 2,000 raportime për ndërprerje të Facebook, sipas Doën Detector. Ëhatsapp dhe Instagram po përjetojnë gjithashtu ndërprerje sipas Doën Detector, me këtë të fundit që regjistron pak më pak se 2000 raporte në 24 orët e fundit.

Shumë prej tyre kanë hyrë në Tëitter për të raportuar çështjet që shfaqin mesazhe gabimi në faqe.

“Më falni, diçka shkoi keq. Ne jemi duke punuar për ta rregulluar këtë problem sa më shpejt që të mundemi”, shkruante njoftimi.

Përdoruesit kanë reaguar duke thënë se s’kanë më se të kalojnë pasditen apo se problemi është diçka e përsëritur.

Kujtojmë se Kompania, që tani quhet Meta, përjetoi ndërprerje në tetor në Facebook, Instagram, ëhatsapp dhe Messenger që zgjatën disa orë dhe i kushtuan afro 100 milionë dollarë të ardhura. Duket se së fundmi gjërat nuk kanë ecur siç duhet për kompaninë më të madhe të komunikimit online e cila shpesh herë ka patur ndërprejre teksa është akuzuar edhe nga një ish-punonjëse se është duke përdorur të dhënat e përdoruesve.