BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi Ramën, ja çfarë pritet të ndodhë

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi
x
BREAKING NEWS

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e fundit të 35-vjeçares para se të vritej nga burri: Pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte…

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e
x
BREAKING NEWS

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë zbardh detaje të reja nga ngjarja tronditëse

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë
x

Bota

Bilanc lufte në Iran, ja sa persona kanë humbur jetën në gjashtë ditë protestë

Bilanc lufte në Iran, ja sa persona kanë humbur jetën në

Ka shkuar në 17 numri i të vdekurve në Iran që nga shpërthimi i protestave në vend gjashtë ditë më parë. Mediat shtetërore të Iranit kanë njoftuar se, shtatë protestues dhe katër anëtarë të forcave të sigurisë janë vrarë deri më tani.

Ndërkaq, Garda Revolucionare u ka kërkuar autoriteteve gjyqësore të Iranit që të nxjerrin para drejtësisë “ata që përhapin lajme të rreme dhe thashetheme”, në një deklaratë të publikuar sot.

“Shprehim ngushëllimet tona për familjen dhe të afërmit e të ndjerit Mahsa Amini dhe u kërkojmë organeve të drejtësisë të identifikojnë ata që përhapin lajme dhe thashetheme të rreme në rrjetet sociale si dhe në rrugë, por edhe ata që rrezikojnë sigurinë psikologjike të shoqërinë dhe t’i trajtojmë me vendosmëri ”, thuhet në deklaratë.

Nga ana e saj, Amnesty International kritikoi “represionin e dhunshëm” dhe “përdorimin e paligjshëm të granatave, gazit lotsjellës, që synojnë shpërndarjen e protestuesve”.

Protestat në Iran shpërthyen pas vrasjes së Mahsa Amini, se nuk kishte vendosur mirë shaminë.