BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Bota

Bilanc lufte nga tërmeti shkatërrimtar, mbi 5200 të vdekur në Turqi dhe Siri

Bilanc lufte nga tërmeti shkatërrimtar, mbi 5200 të vdekur

Më shumë se 5200 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Turqi dhe Siri, si pasojë e tërmetit shkatërrimtar të mbrëmjes së djeshme.

Në Turqi, deri më tani janë regjistruar 3,549 viktima, konfirmoi më herët presidenti Recep Tayyip Erdogan.

Në Siri, dy shifra janë publikuar – një për zonat e kontrolluara nga qeveria dhe një tjetër për rajonet e kontrolluara nga opozita.

Gjithsej 812 njerëz kanë vdekur në zonat qeveritare dhe 900 kanë vdekur në zonat e kontrolluara nga rebelët.

Në të dyja vendet vazhdojnë përpjekjet për shpëtimin e personave të mbetur nën rrënoja teksa kanë kaluar më shumë se 36 orë pas goditjes së tërmetit fillestar.