BREAKING NEWS

Infektohet me COVID-19 mjeku kirurg në Berat, në gjendje të rëndë niset me urgjencë drejt Infektivit

Infektohet me COVID-19 mjeku kirurg në Berat, në gjendje të
x

Bota

Bilanci botëror i koronavirusit kap shifra të frikshme! 2,807 persona kanë humbur jetën e ndërsa 82,222 janë infektuar (Kjo është shpërndarja përfundimtare e hartës)

Bilanci botëror i koronavirusit kap shifra të frikshme! 2,807 persona

Bilanci aktual në mbarë botën për sa i takon koronavirusit është me shifra të frikshme. 2,807 persona kanë humbur jetën e ndërsa 82,222 janë infektuar- 

Në një kohë kur njerëzimi gjendet nën ethet e një virusi që duket se po gjen dita-ditës përherë e më shumë shtrirje, Kina numëron 2,747 të vdekur dhe 78,514 raste; Koreja e Jugut 12 viktima dhe 1,595 raste, Italia 12 viktima dhe 470 të prekur, Japonia 189 të infektuar dhe 3 të vdekur, Irani 141 të prekur dhe 22 viktima, Kong Kongu 89 raste dhe 2 të vdekur, SHBA 60 raste, Kuvajti 43 raste, Tailanda 40, Bahreini 33, Tajvani 32, Gjermania 27, Australia 23, Malajazia 22, Franca 18 raste dhe 2 të vdekur, Vietnami 16 raste, Spanja 14, Kanadaja 12, Kroacia 3 raste, Filipinet 3 raste dhe 1 i vdekur, Austria 2, Finlanda 2 të prekur dhe Izraeli 2.

Më të lexuarat