Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Bota

Bilanci i Covid-19 në Itali, shënohen 1458 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit

Bilanci i Covid-19 në Itali, shënohen 1458 të infektuar dhe 7

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 7 viktima nga koronavirusi. Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.610

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1458 raste të reja pozitiv, për një total prej 287 755 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 443 të shëruar, për një total prej 213.634 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 3 viktima dhe 265 raste të reja pozitiv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16 899 kurse totali i rasteve pozitive, që prej fillimit të pandemisë, është rritur në 103 339.

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza tha sot se në fund të dimrit do të kemi shpëtuar nga koronavirusi.

"Ne duhet të durojmë edhe gjashtë muaj të tjerë. Në fund të dimrit do të jemi të sigurt" - u shpreh Speranza gjatë një interviste për gazetën italiane 'La Repubblica'

Më të lexuarat