BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x

Bota

“Birrë, striptiste dhe…”, Putin përgatitet për “festën" e veçantë të 1-vjetorit të nisjes së luftës

“Birrë, striptiste dhe…”, Putin përgatitet për

Presidenti rus Vladimir Putin, duket se ka gjetur “ilaçin” për të rritur moralin e ushtarëve të cilët luftojnë në front në Ukrainë. Mediat britanike bëjnë me dije se lideri rus ka urdhëruar që 100 striptiste të dërgohen në front në mënyrë që të “rregullojnë moralin” e trupave ushtarake atje, lëvizje kjo që vjen para një ofensive që pritet të nisë në pranverë.

Komandantët e lartë janë urdhëruar të organizojnë argëtimin ndërsa forcat e Putinit i afrohen përvjetorit të parë të pushtimit të Ukrainës , që ata mendonin se do të përfundonte brenda një jave.

Më shumë se 100 vajza do të transportohen në front me një flotë helikopterësh për një seri “shfaqesh” në gjithë Donbasin, ku trupat do të marrin pesë ditë pushim dhe rikuperim.

Arka me birrë dhe salçiçe ruse do të dërgohen për trupat dhe një paradë ceremoniale për të shënuar fillimin e operacionit të Rusisë dhe në kujtim të të rënëve. Lajmi u zbulua nga një oficer rus në mediat sociale, i cili njoftoi se trupat do të kishin një surprizë të veçantë.

Në postimin e tij, koloneli i cili njihet me emrin e koduar ‘vdekja e blinduar’ tha: “Heronjve tanë do t’u jepen festa speciale me zonja që kërcejnë në tub, birrë dhe ushqim si falënderim për shërbimin e tyre.

Ngjarjet do të zhvillohen në kuadër të nisjes së pushtimit dhe ka për qëllim ngritjen e moralit të trupave që kanë luftuar në vijën e parë”.

 

Më të lexuarat