BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Bota

Bisedimet Mitsotakis-Erdogan, pritet një marrëveshje imigracioni me Turqinë, çfarë do të bëjë BE

Bisedimet Mitsotakis-Erdogan, pritet një marrëveshje imigracioni me

Përtej normalizimit të marrëdhënieve greko-turke dhe hapave të kujdesshëm që duhet të ndërmerren në këtë drejtim, imigracioni ishte, tema e diskutuar midis kryeministrit të Greqisë Kyriakos Mitsotakis dhe presidentit të Tuqisë, Rexhep Tajip Erdogan, sipas Prothema.gr.

Veç kësaj, u konsiderua e pashmangshme që kjo temë të mos binte në tryezë, duke qenë se që nga korriku e deri më sot, fluksi i emigrantëve të paligjshëm drejt vendit tonë ka qenë veçanërisht i lartë dhe ata vijnë kryesisht nga Turqia, shkrujanë mediat greke.

Mitsotakis dhe Erdogan diskutuan mënyrat se si mund të ndërtonin një marrëdhënie bashkëpunimi, në mënyrë që problemi i madh i emigracionit të paligjshëm të mund të trajtohet së bashku për të marrë rezultate më të mira. Shtypi grek shkruan se “Çështja është tani që Rojet Bregdetare të Greqisë dhe Turqisë të fillojnë të bisedojnë me njëra-tjetrën, si dhe ministrat përkatës, në mënyrë që varkat me dhjetëra emigrantë të mos mbyten në det”.