BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Bisedimet për armët bërthamore, Rusia sulmon SHBA-në, Kremilini lëshon deklaratën e fortë

Bisedimet për armët bërthamore, Rusia sulmon SHBA-në,

Një zyrtar i Kremlinit ka akuzuar SHBA-në për sjellje toksike anti-ruse dhe fajësoi këtë për shtyrjen e bisedimeve për armët bërthamore. 

Zyrtarët rusë dhe amerikanë do të takoheshin në Kajro këtë javë, raportojnë mediat e huaja.

"Në të gjitha fushat, ne vërejmë nivelin më të lartë të toksicitetit dhe armiqësisë nga Uashingtoni. Si pjesë e luftës hibride gjithëpërfshirëse të nisur kundër nesh, pothuajse çdo hap i SHBA-së drejt Rusisë është subjekt i një dëshire patologjike për të dëmtuar vendin tonë kudo që të jetë e mundur", tha zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme Maria Zakharova. 

Takimet u caktuan për të diskutuar Traktatin e Ri START, e vetmja marrëveshje e mbetur që rregullon dy fuqitë më të mëdha bërthamore në botë. 

Zyrtarët amerikanë kanë bërë thirrje vazhdimisht për dialog për çështjet bërthamore.