Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Biznesmeni rus ‘zien’ veten: Kështu shërohen sëmundjet (video)

Video: 

Postuar: 23/05/2019 - 15:27

German Sterligov, biznesmen rus, ka hyrë në një kazan bakri mbi zjarr të ndezur dhe ka zbuluar se kjo është mënyrë “për të shëruar sëmundje të ndryshme”
 
“Vetëm uleni dhe rrinj shlirshëm”, thotë ai, ndërsa receta e “gullashit shëres” të Germanovit përfshinë bimë dhe shumë kripë.
 
Ai është shumë krenar me kazanin e tij, i cili është i vjetër 200 vite dhe është i bërë nga bakri.
 
Videoja bizare supozohet se është xhiruar në rançin e Sterlingovit jashtë Moskë, ku biznesmeni, i cili ka bërë pasuri pas rënies së BRSS, është tërhequr pasi që është lodhur nga jeta e qytetit.
 
Pastaj ai ka ftuar të gjithë të vijnë të lahen, sepse kazanin nuk e ka bërë vetëm për vete. Mirëpo, siç ka thënë, në ditë mund të pranojë vetëm një pacient, sepse dezinfektimi i kazanit zgjat me orë.
 
Sterligov nuk e ka zbuluar çmimin e trajtimit.
 
Biznesmeni ka qenë në qendër të vëmendjes pasi një bukë e ka shitur për 10 dollarë, sepse është bërë prej përbërsve “të pastër ekologjikisht” nga farma e tij. Po ashtu, ka shitur edhe shufra për ndëshkim fizik të fëmijëve, të cilët sillen keq.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 11:25

Një ndihmës mësuese është vënë në pranga pasi akuzohet se dërgonte mesazhe dhe video të pahijshme drejt nxënësit të saj 15-vjeçar. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në shkollën Greenway në Arizona.

Postuar: 16/09/2019 - 11:13

I forti gjeorgjian dhe peshëngritësi Giorgi Rostomashvili tërhoqi një anije prej 200 tonë me gish

Postuar: 16/09/2019 - 10:37

Me urdhër të Prokurorisë së Torinos, forcat speciale të Policisë Italiane kanë ekzekutuar në orët

Postuar: 16/09/2019 - 09:53

Enti Federal i Mjedisit ka gjetur thuajse te të gjithë fëmijët e kontrolluar mbetje plastike.

Postuar: 16/09/2019 - 08:54

Eventi më prestigjioz në Britani, ai i garave me kuaj ka përfunduar si mos më keq.

Postuar: 16/09/2019 - 08:13

Një baba ka vrarë veten në ditën e dasmës së vajzës së tij.

Postuar: 16/09/2019 - 07:55

Një burrë është rrëzuar nga një ndërtesë e lartë pasi u përpoq të largohej pa u zbuluar nga shtëp