BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Bota

Bleu një vazo për 35 dollarë, burri merr lajmin e pabesueshëm që i ndryshon jetën

Bleu një vazo për 35 dollarë, burri merr lajmin e

Një person në Kinë bleu një vazo, por pa e ditur koston e saj të vërtetë.

Ai e bleu atë për 35 dollarë, dhe tani mund ta shesë deri në 500 mijë dollarë.

Vazoja në fjalë përmban motive me zambak, dhe shegë.

Sotheby’s nuk zbulon identitetin e pronarit, por thotë se ai e ka blerë për 35 dollarë, pa e imagjinuar asnjëherë vlerën e vërtetë të vazos.

Objekti i rrallë e ka origjinën nga Perandori Yongle, i cili drejtoi nga 1403 në 1424, një periudhë e njohur për teknikat e saj të famshme të porcelanit.