BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Bombardimet në Ukrainë, Vladimir Putin del me deklaratën e papritur: Qëllimi ynë është...

Bombardimet në Ukrainë, Vladimir Putin del me deklaratën e

Presidentit rus Vladimir Putin,  në deklaratat e tij mundohet gjithmonë të kamuflojë qëllimet e tija të vërteta mbi Ukrainën. Sëfundmi ai shprehet se objektivat e ‘operacionit special ushtarak në Ukrainë’ janë çlirimi i Donbasit, mbrojtja e banorëve të rajonit dhe krijimi i kushteve që do të garantojnë sigurinë e Rusisë.

Presidenti rus, në fund të vizitës së tij në Ashgabat, ku shkoi në Samitin e Detit Kaspik, përsëriti se operacioni vazhdon "në mënyrë të qetë dhe ritmike, forcat ushtarake përparojnë dhe arrijnë në pikat e destinacionit që u janë caktuar si objektiv".

“Gjithçka shkon sipas planit. Nuk ka nevojë të caktohet një datë për përfundimin e operacionit. Unë kurrë nuk flas për këtë, pasi kështu është jeta reale, nuk është në rregull ta kufizosh atë në afate”, tha Putin, cituar nga Agjencia e Lajmeve “Tass” .

Më të lexuarat