BREAKING NEWS

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër ‘shuplakë’ e fortë për Monika Kryemadhin / Damian Gjiknuri jep lajmin, ja çfarë ka ndodhur në Vlorë

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër
x

Bota

Bora pushton këtë shtet, “shkatërrohet" nga tornado, humb jetën një i ri, bllokohen njerëzit në shtëpitë dhe makinat e tyre, shqyhen çatitë e hoteleve

Bora pushton këtë shtet, “shkatërrohet" nga tornado,

Moti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të jetë i acartë, sidomos pjesa qëndrore është e përfshirë nga stuhia e madhe. Sipas të dhënave zyrtare raportohet se një person ka humbur jetën, pasi një tornado shkatërruese goditi Alabamën natën e kaluar.

Tornadoja ka lënë pasoja të rënda duke bllokuar njerëzit në shtëpitë dhe makinat e tyre, si dhe duke shqyer çatitë nga një kishë dhe një hotel, ndërkohë që një stuhi e madhe dimri mbuloi pjesën qendrore të SHBA.

Viktima është një i ri që u godit pas shembjes së një shtëpie ndërsa tentonte të strehohej në një bodrum të Fultondale, ndërsa disa persona të tjerë u plagosën në mënyrë kritike dhe ndodhen në spital.

Kryetari i bashkisë së Fultondale, Larry Holcomb, tha se të paktën 20 persona kishin pësuar lëndime si rezultat i tornados, pesë prej të cilëve ndodhen në spital. Shefi i zjarrfikësve të qytetit tha se shumë njerëz mbetën të bllokuar në ndërtesa dhe makina.