BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin për ministrinë e Brendshme, ja për çfarë bëhet fjalë

Qeveria merr vendimin për ministrinë e Brendshme, ja për
x
BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x

Bota

Boris Johnson godet ish-gruan dhe të dashurën gjimnaste të Vladimir Putin

Boris Johnson godet ish-gruan dhe të dashurën gjimnaste të

Qeveria e Boris Johnson ka zgjatur sanksionet kundër Moskës në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainës ndaj ish-gruas së Vladimir Putinit, Liudmila Oceretnaia, gjimnastes Alina Kabaeva (e referuar nga mediat si e dashura aktuale e presidentit rus), një gjysheje e kësaj të fundit, disa kushërinjve dhe të afërmve të presidentit, si dhe disa biznesmenëve të tjerë rus.

Ministria e Jashtme raporton se sanksionet e reja sjellin listën e zezë britanike në një total prej mbi 1000 individësh dhe mbi 100 subjektesh.

Sipas ministres Liz Truss, masat e sotme kanë për qëllim të godasin “mënyrën e pasur të jetesës” që i atribuohet familjes së Putinit.