BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

Boris Johnson jep lajmin FANTASTIK: Do ndodhë brenda vitit të ardhshëm! 

Boris Johnson jep lajmin FANTASTIK: Do ndodhë brenda vitit të

Në fokus të diskutimeve mes kryeministrit britanik, Boris Johnson dhe Presidentit amerikan, Joe Biden, në Cornwall, është dhe pandemia e COVID-19.Johsnon, ka deklaruar para Biden, se do të dhurojë plot 100 milionë vaksina për vendet e varfra.

“Do t’i dhurojmë më shumë se 100 milionë doza vaksinash, vendeve të varfra”, k deklaruar Johnson.
Kryeministri britanik ka shtuar më tej se dëshiron të përsërisë rezultatin e Britanisë së Madhe edhe në vendet e tjera, me synimin, për t’i dhënë fund pandemisë.
“Si rezultat i suksesit të programit të vaksinave në Mbretërinë e Bashkuar, ne tani jemi në gjendje të ndajmë disa nga dozat tona të tepërta me ata që kanë nevojë për to. Duke vepruar kështu, ne do të bëjmë një hap masiv drejt mposhtjes së kësaj pandemie”.

Ai shpreson se edhe kolegët pjesëmarrës të Samitit të G7, i cili fillon sot, do të ndjekin të njëjtën rrugë, në mënyrë që e gjitha bota të vaksinohet deri në fund të vitit të ardhshëm.