BREAKING NEWS

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person
x
BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x

Bota

Boris Johnson merr goditjen e radhës, 3 ministra i komunikojnë mëngjesin e sotëm vendimin e papritur

Boris Johnson merr goditjen e radhës, 3 ministra i komunikojnë

Kabineti i kryeministrit britanik, Boris Johnson vijon të tkurret, pasi mëngjesin e kësaj të enjteje kanë dhënë dorëheqjen dhe 3 ministra të tjerë.

Mes tyre edhe ministri i Sigurisë Damian Hinds, i cili ka shërbyer dhe si sekretar arsimi në kabinetin e kryeministres Theresa May.

Në letrën e tij të dorëheqjes, Hinds thotë se ka pasur një “erozion serioz” të standardeve në jetën publike nën Boris Johnson.

“Më të rëndësishme se çdo qeveri apo udhëheqës janë standardet që ne mbajmë në jetën publike dhe besimi në demokracinë dhe administratën tonë publike.

Për shkak të erozionit të rëndë në këto, kam arritur në përfundimin se gjëja e duhur për vendin tonë dhe për partinë tonë është që ju të hiqni dorë si kryetar partie dhe kryeministër”, shkruan ai.

Dorëheqjen e ka dhënë edhe ministri i Thesarit Helen Whately dhe ai për Irlandën e Veriut.