BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Bota

Boris Johnson zhvillon bisedë telefonike me Zelenskyn. Zbardhen detajet e fundit

Boris Johnson zhvillon bisedë telefonike me Zelenskyn. Zbardhen detajet e

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, gjatë një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës shprehu shqetësimin  për rritjen e çmimeve të ushqimeve për shkak të luftës në Ukrainë, shkruan The Guardian.

Të dy udhëheqësit diskutuan “një sërë çështjesh, duke përfshirë mbështetjen ushtarake dhe sigurinë globale të ushqimit”, tha Downing Street.

“Kryeministri shprehu shqetësimet  për pasojat në rritje globale nga pushtimi i paligjshëm i Rusisë dhe bllokada e pamatur e porteve të Detit të Zi, duke përfshirë rritjen e çmimeve të ushqimeve në vendet në zhvillim.

Johnson theksoi “admirimin për mbrojtësit e guximshëm të Mariupolit” dhe i kërkoi Rusisë që të trajtojë çdo të burgosur lufte me dinjitet badhe respekt”, tha një zëdhënës i Downing Street.