Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bota e artit në zi, vdes një tjetër aktor i njohur

Postuar: 09/09/2018 - 10:25

Aktori i famshëm amerikan, Bill Daily, i njohur më së shumti për rolin e tij si Roger Healey në serialin e famshëm të viteve 1960 ‘Unë ëndrra e Jeannie’, ka vdekur në moshën 91 vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga djali i tij, J. Patrick Daily. Bill Daily vdiq në shtëpinë e tij në Santa Fe, New Mexico.

‘Një nga shprehjet e tij të preferuar në jetë ishte ‘Lumturia është një vendim që bëni’ dhe ai vendosi të jetë një djalë i lumtur’, thotë Patrick.

Daily u shfaq edhe në 140 episodet e ‘The Bob Newhart Show’, sipas Internet Movie Database.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/01/2019 - 22:47

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras konsideron se marrëveshja e Prespës është marrëveshje historike edhe për Athinën edhe për Shkupin zyrtar, duke theksuar se ratifikimi i marrëveshjes shpreh një obligim patriotik.

Postuar: 20/01/2019 - 21:43

Policia greke ka bërë bilancin e personave të plagosur dhe të shoqëruar si pasojë e protestës së

Postuar: 20/01/2019 - 19:45

Një projekt ligji i ri i miratuar nga parlamenti në Britaninë e Madhe ka ngjallur mjaft debate.

Postuar: 20/01/2019 - 16:31

Është përshkallëzuar protesta para parlamentit grek në Athinë, ku mijëra protestues janë mbledhur

Postuar: 20/01/2019 - 15:56

Është shoqëruar me tensione protesta e një pjesë të qytetarëve grekë para parlamentit në Athinë,

Postuar: 20/01/2019 - 14:31

Marrëveshja e Prespës, e arritur për të zgjidhur mosmarrëveshjen rreth emrit midis Maqedonisë d

Postuar: 20/01/2019 - 14:17

Mijëra grekë kanë paralajmëruar një protestë masive mesditën e kësaj të diele në sheshin‘Si