BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

“Bota ka ndryshuar dhe NATO po ndryshon”/ Joe Biden jep lajmin dhe tregon zhvillimet e fundit: Samit historik!

“Bota ka ndryshuar  dhe NATO po ndryshon”/ Joe Biden jep lajmin dhe

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden e ka quajtu historik samitin e NATO-s në Madrid, duke përmendur vendimin për të ftuar Finlandën dhe Suedinë në aleancën ushtarake.

“Ky samit kishte të bënte me forcimin e aleancës sonë, duke përmbushur sfidat e botës sonë siç është sot dhe kërcënimet me të cilat do të përballemi në të ardhmen”, tha ai.

Biden foli gjithashtu për mënyrën se si aleanca po kërkon të përmbushë kërcënimet e drejtpërdrejta që Rusia paraqet për Evropën dhe sfidat sistematike që paraqet Kina, bën me dije CNN.

“Hera e fundit që NATO hartoi një deklaratë të re misioni ishte 12 vjet më parë. Në atë kohë, ajo e karakterizoi Rusinë si partnere, dhe as që përmendi Kinën. Bota ka ndryshuar – ka ndryshuar shumë që atëherë. Dhe NATO po ndryshon. Gjithashtu, në këtë samit, ne mblodhëm aleancat tona për të trajtuar si kërcënimet e drejtpërdrejta të Rusisë që paraqet për Evropën, ashtu edhe sfidat sistematike që Kina paraqet ndaj një rendi botëror të bazuar në rregulla”, tha ai të enjten.

Më të lexuarat