BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

Bota kundër Netanyahu-t pas sulmit në Rafah, edhe Franca mund të njohë Palestinën, ja plani që është thurur kundër kryeministrit izraelit

Bota kundër Netanyahu-t pas sulmit në Rafah, edhe Franca mund të

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të mërkurën se "vonesa sistematike" në zbatimin e një zgjidhjeje me dy shtete për Izraelin dhe Palestinën duhet të përfundojë. "Macron konfirmoi përkushtimin e Francës për të punuar, me partnerët e saj evropianë dhe arabë, mbi një vizion të përbashkët të paqes që ofron garanci për sigurinë për palestinezët dhe izraelitët," njoftoi Pallati Elysee në një deklaratë pas një bisede telefonike midis presidentit francez dhe homologut, Mahmud Abbas. Ky proces duhet të përfshijë "perspektivën e njohjes së një shteti palestinez me një strukturë praktike", thuhet në deklaratë. Macron theksoi nevojën për të reformuar dhe forcuar Autoritetin Palestinez në mënyrë që ai të mund të kryejë përgjegjësitë e tij në territoret palestineze, përfshirë Rripin e Gazës, për të mirën e popullit palestinez, raporton agjencia franceze e lajmeve AFP. Ai dënoi përsëri sulmin e fundit izraelit në Rafah, në të cilin, sipas autoriteteve lokale, u vranë 45 persona. Biseda mes presidentëve francezë dhe palestinezë erdhi pasi Norvegjia, Spanja dhe Irlanda njohën zyrtarisht Palestinën të martën. Të martën, Macron shprehu gjithashtu gatishmërinë për njohjen franceze të Palestinës, por shtoi se kjo duhet të ndodhë në kohën e duhur. Sakaq, ndërsa IDF vazhdon operacionet në Rripin e Gazës, opozita izraelite është bashkuar në një "bllok anti-Bibi". Sipas raporteve në Times of Israel, Yair Lapid u takua me krerët e partive të krahut të djathtë Ysrael Beytenu dhe New Hope, Avigdor Liberman dhe Gideon Saar, në një përpjekje për të koordinuar një aleancë që do të punonte së bashku për të rrëzuar Benjamin Netanyahun.