BREAKING NEWS

Ndahet nga jeta Vito Kapo, postet e rëndësishme që ka mbajtur ndër vite në krah të Enver Hoxhës

Ndahet nga jeta Vito Kapo, postet e rëndësishme që ka mbajtur
x

Bota

“Bota të zgjohet! Virusi, armiku numër një”, OBSH-ja flet për një vaksinë të mundshme

“Bota të zgjohet! Virusi, armiku numër një”, OBSH-ja

Rëndohet bilanci i viktimave nga koronavirusi, duke i kaluar 1000. OBSH-ja, në raportimin e përditshëm, njoftoi se vaksina e parë mund të jetë gati brenda 18 muajve.

“Duhet të bëjmë gjithçka dhe të përdorim të gjitha armët që disponojmë për të luftuar virusin”, -tha drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

OBSH-ja gjithashtu njoftoi se koronavirusi ka një emër të ri “Covid-19”.

“Një virus mund të krijojë tronditje politike, ekonomike dhe sociale më shumë se çdo sulm terrorist. Bota duhet të zgjohet dhe ta konsiderojë këtë virus si armikun numër një”, -tha Ghebreyesus.