BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

Britania e madhe gjen zgjidhjen për të përballuar dimrin! Asnjë bllokim, ja strategjia që do përdoret

Britania e madhe gjen zgjidhjen për të përballuar dimrin!

Britania e Madhe i ka hapur dritën jeshile dozës së tretë të vaksinës për të moshuarit dhe grupet e riskut, si edhe ruajtjen  e disa masave paraprake, por asnjë qëllim për t’u kthyer në bllokim.

Linjat e planit të kontrollit të Covid për periudhën e dimrit qeveria britanike konservatore e Boris Johnson po përgatitet t’i zyrtarizojë përmes kryeministrit pas konsultimeve të fundit nesër me ekspertët e tij mjekësorë dhe shkencorë.

Mediat britanike raportojnë se për momentin Johnson dhe ministrat e tij janë kundër një izolimi të ri kombëtar, duke ruajtur kufirin, në rastin e një rritjeje të re dimërore të infeksioneve, për të riimponuar përdorimin e maskave në vende publike si detyruese dhe për të ringjallur indikacionin e përhapur të punës nga shtëpia.

Nga ana tjetër, hipoteza e një lehtësimi të mundshëm të kufizimeve të udhëtimit duhet të sqarohet, veçanërisht në karantinën paraprake në shtëpi, e cila sipas një hetimi gazetaresk nuk është respektuar në muajt e fundit nga rreth 300,000 njerëz.

Ndërkohë në Angli maska nuk është më e detyrueshme askund që nga 19 korriku, por vetëm rekomandohet në transportin publik ose në vende të mbyllura mbushura me njerëz.