BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Bota

Britania e Madhe i jep fund masave të COVID-19 , rihapen kafenetë, restorantet, parukeritë dhe kinematë

Britania e Madhe i jep fund masave të COVID-19 , rihapen kafenetë,

Një nga vendet më të vonuara në Europë për rihapjen, Britania e Madhe nga sot ka lejuar funksionimin e kafeneve, bareve, restoranteve, parukerive dhe kinemave për herë të parë pas disa muajsh.

Britania e Madhe ngelet vendi me më shumë viktima në Europë nga COVID-19, dhe vendosi që në qershor mos hapë bizneset me rëndësi jo- parësore.

Ndërkohë Britania e Madhe do të lejojë nga 10 korriku udhëtarët e 57 vendeve të botës pa karantinim, dhe në listë nuk hyn Shqipëria, pasi cilësohet si një vend me shkallë të lartë infektimi nga COVID-19 kohët e fundit.

I vetmi qytet në Britaninë e Madhe, ku nuk janë lehtësuar masat e Lock-Down, por përkundrazi janë rikthyer është Leicester, qyteti qendror problematik në 2 javët e fundit sa i përket rasteve me COVID-19.

Më të lexuarat