BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

Britania e Madhe me 'dorë të hekurt', njofton vendimin më të fundit për zyrtarët e lartë pro-rusë

Britania e Madhe me 'dorë të hekurt', njofton vendimin

Britania ka njoftuar se do të ndërmarrë sanksione të reja, si përgjigje e referendumeve që po mbahen nga Rusia në Ukrainë.

92 sanksionet e ndërmarra nga Britania e Madhe zynojnë të “godasin” zyrtarët e lartë që po ndërmarrin veprime për të vënë në funksion referendumet në Ukrainë.

Ata gjithashtu synojnë oligarkët me një vlerë neto prej 6.3 miliardë paund dhe drejtues nga bankat kryesore shtetërore, tha Zyra e Jashtme, Komonuelthit dhe Zhvillimit të Mbretërisë së Bashkuar.

Në njoftim thuhet se votat janë një “përpjekje e dëshpëruar për të rrëmbyer tokën dhe për të justifikuar luftën e tyre të paligjshme” dhe përfshinte “dezinformim, frikësim dhe rezultate të rreme”.

Sekretari i Jashtëm James Cleverly tha: “Sanksionet e sotme do të synojnë ata që qëndrojnë pas këtyre votave të rreme, si dhe individët që vazhdojnë të mbështesin luftën e agresionit të regjimit rus.

“Ne qëndrojmë me popullin ukrainas dhe mbështetja jonë do të vazhdojë për aq kohë sa duhet për të rivendosur sovranitetin e tyre.”

Cleverly tha se Mbretëria e Bashkuar deri më tani kishte sanksionuar mbi 1200 individë dhe mbi 120 subjekte me një vlerë të përafërt prej mbi 130 miliardë paund.

Më të lexuarat