BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x

Bota

Britania e Madhe me 'dorë të hekurt', njofton vendimin më të fundit për zyrtarët e lartë pro-rusë

Britania e Madhe me 'dorë të hekurt', njofton vendimin

Britania ka njoftuar se do të ndërmarrë sanksione të reja, si përgjigje e referendumeve që po mbahen nga Rusia në Ukrainë.

92 sanksionet e ndërmarra nga Britania e Madhe zynojnë të “godasin” zyrtarët e lartë që po ndërmarrin veprime për të vënë në funksion referendumet në Ukrainë.

Ata gjithashtu synojnë oligarkët me një vlerë neto prej 6.3 miliardë paund dhe drejtues nga bankat kryesore shtetërore, tha Zyra e Jashtme, Komonuelthit dhe Zhvillimit të Mbretërisë së Bashkuar.

Në njoftim thuhet se votat janë një “përpjekje e dëshpëruar për të rrëmbyer tokën dhe për të justifikuar luftën e tyre të paligjshme” dhe përfshinte “dezinformim, frikësim dhe rezultate të rreme”.

Sekretari i Jashtëm James Cleverly tha: “Sanksionet e sotme do të synojnë ata që qëndrojnë pas këtyre votave të rreme, si dhe individët që vazhdojnë të mbështesin luftën e agresionit të regjimit rus.

“Ne qëndrojmë me popullin ukrainas dhe mbështetja jonë do të vazhdojë për aq kohë sa duhet për të rivendosur sovranitetin e tyre.”

Cleverly tha se Mbretëria e Bashkuar deri më tani kishte sanksionuar mbi 1200 individë dhe mbi 120 subjekte me një vlerë të përafërt prej mbi 130 miliardë paund.

Më të lexuarat